KONST / Litografier / Färglitografi 17422104
nr 1742 2104
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 96/135, "Exodus". Färglitografi, bildmått: 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x79 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
måndag 24 november 2025
kl 18:38:22
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse